Coś się skończyło, ale coś się zaczyna

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że skończyła się szkoła a zaczęły wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2018/19, która została odprawiona 19 czerwca br. z pewnością była unikalna. To ostatnia Eucharystia sprawowana na zakończenie roku szkolnego w gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Skończył się nie tylko rok szkolny, ale kończy się także 20-letni czas gimnazjów w historii współczesnej Polski. To czas niezwykłych wspomnień i wielkiej wdzięczności Bogu i ludziom. Eucharystię sprawował ks. prałat Antoni Zuziak. W wygłoszonym kazaniu wspominał czasy budowy budynku gimnazjum. Po Mszy św. uczniowie klas trzecich przeszli pod pomnik papieża i kardynała Stanisława. Później na dziedzińcu szkoły wykrzyczeli trzykrotne „chwała” Ojcu Świętemu i wypuścili w niebo żółte i białe balony. Podczas oficjalnej gali na sali gimnastycznej w niejednym oku można było dostrzec łzę. Szczególnie wzruszającym momentem było przekazanie sztandaru szkoły pani dyrektor Szkoły Podstawowej Stanisławie Smółce. Po akademii uczniowie rozeszli się do sal po świadectwa. Grono pedagogiczne na koniec wybrało się wspólnie na cmentarz, by pomodlić się na grobie pana Piotra Urbaniaka, wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, który odszedł do Pana 20 kwietnia tego roku. Wiele się w tym roku skończyło, ale ciągle jesteśmy gotowi na nowe…