Pielgrzymka bierzmowanych

W piątek, 14 czerwca część naszej młodzieży, która 30 kwietnia otrzymała sakrament bierzmowania z rąk J.E. księdza kard. Stanisław Dziwisza wybrała się  z ks. Leszkiem na pielgrzymkę dziękczynną. Celem było sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Młodzież uczestniczyła we Mszy św. oraz odwiedziła jedno z muzeum, kryjące pamiątki walk o niepodległość Polski, a także przedmioty osobiste należące do osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

W drodze powrotnej młodzi odwiedzili też sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie. Mówi się, że to miejsce jest sanktuarium o jeden dzień starsze od Częstochowy, bowiem Władysław Opolczyk wracając z wyprawy na Ruś wiózł ze sobą dwie wspaniałe relikwie: ikonę i figurę Matki Bożej. Dzień drogi od Jasnej Góry w bardzo upalny dzień wszyscy byli wycieńczeni drogą. Konie się zatrzymały i ludzie zaczęli prosić Boga o cud. W tym miejscu nagle wytrysło źródełko, z którego woda uratowała im życie. Książe w podzięce zostawił figurę Matki Bożej, której kult wspaniale się rozwinął. Natomiast wspaniała woda do dzisiejszego dnia cieszy spragnionych pielgrzymów, zwłaszcza tych, którzy pieszo zmierzają na Jasną Górę, bo mogą w niej ochłodzić zbolałe stopy.