Wspominając Bierzmowanie 2019

Bierzmowanie Anno Domini 2019 było wyjątkowe pod wieloma względami. Ze względu na zmiany zachodzące w oświacie, a co za tym idzie w rocznikach przygotowujących się przyjęcia sakramentu dojrzałości, w tym roku kandydatów było 119. Zmieścić w niewielkim kościele tą liczbę młodych, świadków i rodziców nie było łatwo, ale z Bożą pomocą się udało, a nawet więcej wszelkie przejścia, zwroty wyszły nadzwyczaj płynnie. Tu ukłon w stronę młodzieży, która zachowała odpowiednią dyscyplinę. 30 kwietnia wieczorem liturgii przewodniczył nasz rodak J.E. ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Obecność Księdza Kardynała nie była przypadkowa, bowiem kilka dni wcześniej świętował on swoje 80. urodziny. Pod koniec Mszy św. delegacje władz, młodzieży i parafian złożyły życzenia dostojnemu jubilatowi. Po błogosławieństwie młodzież bierzmowana zaprosiła Kardynała Stanisława na niespodziankę do Domu Parafialnego. Niespodzianką okazał się wielki tort, którym zostali obdzieleni wszyscy uczestnicy uroczystości.

Foto: Bartłomiej Skawski

1 thought on “Wspominając Bierzmowanie 2019

Możliwość komentowania jest wyłączona.