Święcenie pokarmów 2019

Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy. (formularz poświęcenia)

Wierni od rana gromadzili się w kościele parafialnym w Rabie, a także w Bielance i na Łysej Górze, przynosząc koszyki pełnie wielkanocnych potraw. Nie brakowało baranków (z czekolady, cukru, masła, ciasta), świątecznych wędlin, jajek, chrzanu i wielu innych smakołyków, którymi podzielimy się przy wielkanocnym stole.

Przez cały dzień wartę przy Grobie Pana pełnili strażacy (modsi i starsi, chłopcy i dziewczęta), nie zabrakło również górali w tradycyjnych strojach.