Wielkopostne Adoracje Najświętszego Sakramentu

W najbliższych dniach zarówno w kościele parafialnym w Rabie Wyżnej, jak również w kościółku w Bielance młodzież będzie prowadziła adoracje Najświętszego Sakramentu.

W niedzielny wieczór 17 III KSM zaprasza do Bielanki, gdzie poprowadzi kolejną adorację z serii #idźcieigłoście. Tym razem spotkamy się z postacią św. Filipa – apostoła Przyjaźni. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 19.00.
Apostołowie mają nam pomóc w podjęciu decyzji o zmianie. Podają rękę, opowiadają o tym co czeka nas i co może nas spotkać jeśli zmienimy kierunek, oswajają nas ze strachem przed zmianą, co w konsekwencji pozwala nam go pokonać. W najbliższą niedzielę razem ze św. Filipem będziemy uczyć się jak pozwolić się zdobyć Jezusowi, jak być zawsze z nim oraz zapraszać również innych do wejścia w tę nieodzowną przyjaźń. Widząc, znajdując Boga znajdziemy prawdziwe życie.

W piątek 22 III zapraszamy do Raby Wyżnej na Mszę św. o 18.00, a po niej na kolejną adorację sakramentalną. Tym razem pochylimy się nad tajemnicą sakramentu Pokuty i Pojednania. W czasie Wielkiego Postu, pokuta za grzechy wydaje się czymś normalnym, więc i kolejki do konfesjonałów są dłuższe. Jednak co zrobić, aby przyjmowanie tego sakramentu stało się częścią naszej codzienności, stałym ćwiczeniem, które pozwoli utrzymać dobrą kondycję naszego sumienia? Dlaczego warto spowiadać się często? Szczególnie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania.

W czasie obu adoracji można będzie się wyspowiadać.