Piłkarski sukces naszych lektorów

9 lutego w Nowym Targu rozgrywane były Mistrzostwa Polski w piłkę nożną halową Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar KNC. To już drugi etap mistrzostw – rejonowy. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowali ze sobą ministranci i lektorzy z 8 dekanatów Podhala, Orawy i Spiszu. Nasz dekanat reprezentowany był przez Skawę w kategorii ministrant oraz lektor młodszy, a także Rabę Wyżną w kategorii lektor starszy.
Gratulujemy młodszej drużynie ze Skawy, która po rozgrywkach grupowych i późniejszym finale wygrała i awansowała do rozgrywek diecezjalnych. Będą reprezentowali tam reprezentować cały nasz rejon. Niestety nie udało się to lektorom młodszym.
Dla nas najważniejsze były rozgrywki w kategorii lektor starszy. Drużyna z Raby Wyżnej zwyciężyła w swojej grupie i w półfinale spotkała się z drużyną z Chyżnego, by w ostatnim meczu pokonać Odrowąż Podhalański. Gratulujemy zwycięstwa i czekamy na kolejne sukcesy, bowiem nasi lektorzy będą reprezentować całe Podhale na zawodach diecezjalnych.
Po powrocie na parafię na zawodników i pozostałych ministrantów i lektorów świętujących zwycięstwo „starszych braci” czekała góra pizzy. Dziewiątego lutego bowiem przypadał światowy Dzień Pizzy i wspólne świętowanie było jednym z głównych punktów zbiórki LSO.