Godzina Łaski w Rabie Wyżnej

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przypadająca 8 grudnia niesie z sobą wielki przywilej uzyskania wielu łask.

Matka Boża objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r, pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Siostry Franciszkanki od Cierpiących w swoim domu w Rabie Wyżnej organizują wspólną modlitwę w godzinie łaski, czyli 8 grudnia od 12.00 – 13.00. Serdecznie zapraszają wszystkich parafian, zwłaszcza młodzież do swojej kaplicy na Łysej Górze (Raba Wyżna 391).