Dekanalny turniej Liturgicznej Służby Ołtarza

W sobotę 24 listopada rozegrany został dekanalny etap turnieju Mistrzostw Polski LSO w piłkę nożną halową o puchar KNC. W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn ministrantów i lektorów z ośmiu parafii dekanatu Rabka. O tytuł najlepszej drużyny w dekanacie walczyło ponad 120 członków służby liturgicznej. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych. Ministrant (roczniki 2007 – 2011), lektor młodszy (roczniki 2003 – 2006) oraz lektor starszy (roczniki 1998 – 2002).

Nie jeden z meczów dostarczył wiele emocji zwłaszcza dla księży opiekunów i rodziców. Niespodziewane zwroty akcji i skoki w tabeli wyników, nieraz do końca rozgrywek w danej kategorii trzymały w napięciu, nie pozwalając na określenie kto weźmie udział w finale. W tym roku najwaleczniejsze okazały się drużyny z Rabki Zdroju (św. Teresa), Rokicin Podhalańskich i Skawy zdobywając po dwa puchary. Nasi lektorzy z Raby Wyżnej wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii Lektor starszy i awansowali do rozgrywek rejonowych.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Ministrant
1. Parafia pw. MB Wspomożenia Wiernych w Skawie