Niedziela powołań

W minioną niedzielę (18 listopada) gościliśmy w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. W całodziennej modlitwie za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty towarzyszył nam diakon Michał oraz dwaj klerycy Krzysztof i Mateusz.

Pochodzący z Zakopanego diakon Michał na każdej Mszy św. wygłosił kazanie powołaniowe połączone z osobistym świadectwem powołania.  Wiele osób pamięta jak jeszcze kilka lat temu w Rabe Wyżnej był diakon na całorocznej praktyce. Niestety powołań jest coraz mniej, a co za tym idzie coraz mniej parafii. Dlatego potrzeba wiele modlitwy, aby kolejni młodzi ludzie nie pozostawali głusi na głos wołającego Boga.

W sobotę wieczorem klerycy poprowadzili spotkania powołaniowe dla KSM-u w Bielance i Liturgicznej Służby Ołtarza w Rabie Wyżnej; dzień później spotkali się z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania po Mszy św. o 10.30.