100 lat niepodległości w Rabie Wyżnej

W setną rocznicę odzyskania niepodległości w naszej parafii modliliśmy się w intencji Ojczyzny i uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Dnia Niepodległości.

O 11.30 ksiądz proboszcz Antoni Zuziak odprawił uroczystą Mszę św. za wszystkich Polaków w kraju i za granicą prosząc o pomyślność dla naszej Ojczyzny i dziękując Bogu za dar wolności oraz tych, którzy ją wywalczyli. Na Eucharystii obecni byli przedstawiciele lokalnych władz oraz Starosta Nowotarski – pan Krzysztof Faber i poseł na Sejm RP – pan Edward Siarka.

Później wszyscy przeszli pod pomnik upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie wśród przemówień odsłonięto obelisk. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniały rabiańskie chóry Watra i Kantylena. Na koniec muzycy wyśpiewali gromkie „Plurimos annos” dla księdza Marcina, który w tym dniu obchodził imieniny.

Kolejnym punktem programu był spektakl „Kwiaty Polskie” w wykonaniu mieszkańców Sieniawy, który odbył się w domu parafialnym.

Wieczorem KSM uczcił wspaniałą rocznicę prowadząc Patriotyczną Adorację Najświętszego Sakramentu w kościółku w Bielance.