100 ciast na 100 lat niepodległości?

100 to zdecydowanie za mało. W dniu odpustu parafialnego młodzież z naszej parafii przygotowująca się do wyjazdu na ŚDM do Panamy sprzedawała domowe wypieki. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zainteresowania. Przygotowane wówczas 100 paczek rozeszło się błyskawicznie. Dla wielu osób zabrakło ciasta ;(

Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród parafian. Dlatego zdecydowaliśmy się ją powtórzyć. Okazją jest setna rocznica odzyskania niepodległości. Tym razem przygotowujemy 200 paczek z ciastem i mamy nadzieję, że dla nikogo nie zabraknie. Stoisko ze słodkościami będzie zlokalizowane przed głównym wejściem do kościoła już w najbliższą niedzielę – 11 listopada. Zebrane fundusze zostaną całkowicie przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu na spotkanie młodzieży z papieżem w styczniu 2019 r.

Wiele osób pyta ile kosztuje paczka ciasta. Otóż jest ona – bezcenna. Młodzież wkłada swój czas, umiejętności i produkty (nieraz angażują całą rodzinę), aby upiec placki. Ofiara za ciasto to odpowiedź serca za serce, jakie młodzi wkładają w jego przygotowanie. Przy okazji składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary od sponsorów i firm, a także te ciche datki składane do skarbony przy chrzcielnicy – BÓG ZAPŁAĆ!