Msze św. i nabożeństwa 1 i 2 listopada 2018

W bieżącym tygodniu przeżywamy dwa piękne dni, które ukazują nam łączność pomiędzy Kościołem pielgrzymującym na ziemi, cierpiącym w Czyśćcu oraz tryumfującym w Niebie. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych przeżywamy radość z wszystkimi którzy już dostąpili zbawienia. W tym dniu każdego katolika obowiązuje obecność na Mszy świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych. Dzień później przeżywamy wspomnienie Wiernych Zmarłych, które przypomina nam o konieczności modlitwy za dusze czyśćcowe, aby pomóc im osiągnąć chwałę Nieba. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na cmentarzu w Rabie Wyżnej młodzież z grup parafialnych sprzedaje znicze z których dochód zostanie w całości przeznaczony na wyjazdy formacyjne – zobacz szczegóły akcji.

Porządek liturgiczny tych dni w naszej parafii jest następujący:

1 LISTOPADA – czwartek

RABA WYŻNA

7:00 – Msza św. w kościele
8:30 – Msza św. w kościele
10:00 – Msza św. w kościele
13:00 – Procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu
14:00 – Msza św. na cmentarzu
18:00 – Msza św. w kościele
19:00 – Różaniec na cmentarzu

BIELANKA

8:30 – Msza św. w kościółku

 

2 LISTOPADA – piątek

RABA WYŻNA

7:00 – Msza św. w kościele
10:00 – Msza św. w kościele
14:00 – Msza św. na cmentarzu
18:00 – Msza św. w kościele

BIELANKA

8:30 – Msza św. w kościółku

W dniach świątecznych wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, jednak ze względu na wielość akcji liturgicznych podejmowanych w tych dniach będą występować utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania. Prosimy aby przygotować się do obchodu tych świąt przez wcześniejszą spowiedź, która w naszej parafii została przeniesiona na poniedziałek, wtorek i środę.

Foto: Studio4U