Adoracja z serii #idźcieigłoście

Zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu do Bielanki. Już w najbliższą niedzielę – 21 października spotkajmy się przed obliczem Pana w towarzystwie kolejnego Apostoła. Tym razem do Boga prowadził nas będzie św. Andrzej. Początek adoracji o 19.00.

Apostołowie mają nam pomóc w podjęciu decyzji o zmianie. Podają rękę, opowiadają o tym co czeka nas i co może nas spotkać jeśli zmienimy kierunek, oswajają nas ze strachem przed zmianą, co w konsekwencji pozwala nam go pokonać. Każdy z Apostołów był inny i z każdym z nich Jezus miał indywidualną relację. Tak samo Jezus zaprasza mnie i Ciebie do indywidualnej, pełnej Miłości relacji z Nim. Jezus zna nas i na każdego z nas patrzy wzrokiem przepełnionym Miłością i zrozumieniem.

Każdy uczeń Jezusa Chrystusa jest posłany do świata, by głosić mu Ewangelię. Do wypełnienia tej misji potrzeba męstwa (gr. andreia znaczy męstwo), stąd imię Andrzej można przetłumaczyć jako mężny. Święty Andrzej, gdy usłyszał głos wzywającego go Jezusa, natychmiast zostawił sieci i poszedł za Nim. To właśnie on przyprowadził do Jezusa swojego brata, Szymona – Piotra, który został pierwszym papieżem.

Na adoracji będzie możliwość spowiedzi.