40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrowa

16 października to wyjątkowa data w historii naszego narodu. W 1978 roku, 40 lat temu w tym dniu kardynałowie zgromadzenie w Rzymie na konklawe zdecydowali, że kolejnym następcą św. Piotra zostanie nasz metropolita.

Z okazji przeżywanej w tym roku wyjątkowej rocznicy nie brakuje różnych wydarzeń upamiętniających wspaniałe chwile sprzed 40 lat. Centralne obchody mają miejsce w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Rozpoczęły się w rocznicę wyboru kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową, a zakończą się w 40 rocznicę inauguracji pontyfikatu, czyli w liturgiczne święto św. Jana Pawła II – 22 października. Można powiedzieć, że jako parafia włączamy się w nie od początku do końca.

We wtorek 16 października we Mszy św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Sanktuarium JPII uczestniczyli nasi gimnazjaliści z wychowawcami, nauczycielami i ks. Leszkiem. Na Eucharystię zostały zaproszone szkoły im. Jana Pawła II oraz inne katolickie placówki oświatowe.  Natomiast w dniu odpustu na Eucharystię o godzinie 8.00 pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa zaproszony został cały nasz dekanat. Z naszej parafii ks. proboszcz organizuje wyjazd autokarem. Pozostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc – zapisy w zakrystii.

Rocznica wyboru kardynała Wojtyły na papieża była także obchodzona w naszej parafii. Na wieczornej Mszy św. 16 października modliliśmy się przez jego wstawiennictwo. Eucharystię zakończyliśmy procesją z litanią pod pomnik papieski gdzie odśpiewaliśmy Barkę i Apel Jasnogórski.