Wyjazd grup parafialnych do Krakowa

W sobotę 29 września ksiądz Leszek udał się z młodzieżą i dzieciakami z parafialnych grup na wycieczkę do Krakowa. KSM, Oaza, Scholka, Panamaraba, LSO z kandydatami na ministrantów – w sumie 46 osób wybrało się na wspólny wyjazd.

Uczestnicy odwiedzili Muzeum Lotnictwa po którym bardzo szczegółowo oprowadził nas pan Jan Hoffmann opowiadając wiele ciekawych historii i ukazując jak bardzo technika wojskowa ma wpływ na rozwój cywilnych wynalazków bez których nie wyobrażamy sobie współczesnego świata. Kolejną atrakcją była wizyta w Parku Wodnym. Dwie godziny zabawy na zjeżdżalniach, w rwącej rzece, ścianach wspinaczkowych. Po basenach wszyscy zgłodnieli, więc trzeba było odwiedzić KFC. Na koniec była wizyta w kościele – Arce Pana. Ks. Leszek opowiedział historię budowy świątyni w trudnych czasach walki ludu Bożego do prawa wyznawania wiary i posiadania miejsca modlitwy w Nowej Hucie, która z założeń władz komunistycznych miała być „miastem bez Boga”.

Do Raby wróciliśmy późnym wieczorem. Miejmy nadzieję, że to nie ostatni wyjazd, a to będzie zależało od tego czy będą chętni, to znaczy czy będzie młodzież w grupach parafialnych. Dlatego zapraszamy dzieci i młodych na spotkania poszczególnych grup.