Ścieżki do Wolnej i Niepodległej

Wystawa związana z 100-leciem odzyskania niepodległości już w zeszłym tygodniu była prezentowana przy naszym kościele. Niestety z powody niesprzyjającej pogody wieczorem trzeba ją było zdemontować i przenieść do Domu Parafialnego. Plansze jednak wracają w otoczenie kościoła. W najbliższą niedzielę (30 IX) znów można będzie zgłębiać naszą historię.

Wystawa prezentowana obecnie w Rabie Wyżnej nosi tytuł „Ścieżki do wolnej i niepodległej”- Kwiaty Niepodległości. Powstała ona aby upamiętnić stulecie odzyskania niepodległości Polski w gminie Raba Wyżna. Pierwszy raz wystawa była prezentowana 26 sierpnia 2018 roku w Sieniawie podczas wydarzenia „Kwiaty Polskie” w czasie którego miało miejsce odsłonięcie wystawy przez Pana wójta Andrzeja Dziwisza. Później wszyscy zebrani około 200 osób obejrzało program artystyczny „Kwiaty Polskie” który miał miejsce tego samego dnia przed zabytkowym kościółkiem pw. św. Antoniego Padewskiego. Tytuł całej wystawy i uroczystości nie był przypadkowy, a tytułowe kwiaty symbolizują polskich patriotów walczących o niepodległość, tych lokalnych jak i ogólnopolskich.