SMAKowe rekolekcje

Na pierwsze Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej postanowiliśmy wybrać się we wspólnocie młodzieży z dekanatu Rabka. Naszą parafię reprezentowały przede wszystkim osoby wybierające się na spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem w Panamie. Najliczniejsza grupa była z parafii w Spytkowicach.

23 września w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie spotkały się wspólnoty z różnych krańców diecezji. Program spotkania był bardzo obfity, można było zaSMAKować nie tylko w modlitwie, ale także w różnych kreatywnych warsztatach. Nasza grópa aktywnie uczestniczyła w tworzeniu tzw. pakietu krakowskiego, jaki zabierze ze sobą młodzież do Panamy. Był też czas modlitwy, Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

O 16.30 na Białych Morzach odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego. Nawiązując do przypowieści o siewcy zachęcił do zadania sobie pytania: „Co dzieje się we mnie ze słowem Bożym, które jest do mnie kierowane?”. Obok postaw charakteryzujących ludzi, którzy nie trwają przy słowie Bożym z powodu pokus i zagłuszających informacji, wskazał na tych, którzy wytrwale walczą o zachowanie czystego serca i dobroci. Na końcu, wspominając spotkanie młodych z Janem Pawłem II, które miało miejsce w Poznaniu w 1997 roku, abp M. Jędraszewski powiedział: – Chciałbym także wobec was powtórzyć te słowa Jana Pawła II Wielkiego: „Na młodych nigdy się nie zawiodłem”.

Po Eucharystii była konferencja ks. Wojtka Węgrzyniaka, który mówił, o rożnych SMAKach jakie znajdujemy w Kościele. Na zakończenie na młodych czekał jeszcze koncert, ale niestety droga do Raby daleka, więc trzeba było wracać.