Pielgrzymka do Kalisza, Lichenia, Biskupina i Gniezna

Serdecznie zapraszamy parafian na wyjazd pielgrzymkowy do niezwykłych miejsc związanych z historią i wiarą naszego Narodu, która odbędzie się w dniach 13-14 października 2018 roku.

W roku 100-lecia odzyskania niepodległości chcemy podkreślić związki Państwa i Kościoła od początku dziejów Polski. Pragniemy pielgrzymować do Kalisza – Sanktuarium św. Józefa, które w tym roku przeżywa specjalny rok jubileuszowy ogłoszony przez  papieża Franciszka. Odwiedzimy największą bazylikę w Polsce i zarazem miejsce pamięci wielu ważnych wydarzeń, które budowały nasz kraj; nawiedzimy też miejsce objawień Matki Boskiej. Zwiedzimy Biskupin – jedno z nielicznych polskich stanowisk archeologicznych wokół którego narosło wiele legend, który stał się niejako symbolem polskości. Udamy się także do pierwszej stolicy Polski – Gniezna, by w katedrze modlić się przy grobie głównego patrona naszej Ojczyzny i obejrzeć słynne drzwi.

Wyjazd na pielgrzymkę w nocy z piątku na sobotę (13 października) o 2.30

Koszt wyjazdu: 200,- zł, dla dzieci 180,- zł
Cena zawiera: Przejazd autokarem, nocleg w Licheniu, obiadokolację w sobotę i śniadanie w niedzielę, opłaty za przewodników, wstęp na teren muzeum archeologicznego w Biskupinie.

Ramowy program:

Sobota 13 X
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych (ok. 2.30)
10.30 Zwiedzanie Sanktuarium w Kaliszu, konferencja
12.00 Eucharystia w Sanktuarium św. Józefa, a po Mszy św. zupa z kotła 🙂
14.30 Modlitwa w miejscu objawień Matki Bożej w Lesie Grąblińskim
15.30 Zwiedzanie Sanktuarium w Licheniu
18.00 Obiadokolacja
21.00 Uczestnictwo w Apelu Maryjnym w bazylice

Niedziela 14 X
7.00 Msza św. w kościele św. Doroty
8.00 Śniadanie
10.30 Zwiedzanie parku archeologicznego w Biskupinie
13.30 Zwiedzanie i modlitwa w katedrze w Gnieźnie
Powrót w późnych godzinach wieczornych

Zapisy w zakrystii i u ks. Leszka.