Droga Krzyżowa w Święto Podwyższenia Krzyża 2018

Patrząc na burzę z ulewnym deszczem jaka przeszła nad Rabą około godziny 17.00 można by pomyśleć, że planowana na wieczór Droga Krzyżowa do Krzyża Milenijnego się nie odbędzie. Jednak Bóg był dla nas łaskawy i nabożeństwo odbyło się zgodnie z planem. Rozważania do poszczególnych stacji przygotował parafialny oddział Akcji Katolickiej. Tegoroczne teksty opierały się na przemyśleniach metropolity krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Głośne modlitwy i śpiewy z pewnością zachęciły niektórych parafian do włączenia się w nabożeństwo, więc pod Krzyż Milenijny doszło dość sporo osób.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzenie Drogi Krzyżowej, osobom czytającym rozważania, Służbie Liturgicznej oraz Policji za umożliwienie bezpiecznego przekroczenia ruchliwej drogi wojewódzkiej.