Poświęcenie pojazdów – pomoc misjonarzom

Wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa jest okazją do poświęcenia pojazdów, którymi poruszamy się na co dzień. Zbierane od kierowców datki zostaną przeznaczone na zakup nowych środków transportu dla misjonarzy. Zapraszamy wszystkich kierowców na wieczorną Mszę św. w środę 25 VII. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów.

Podobnie, jak kiedyś św. Krzysztof nosił Jezusa, tak teraz misjonarze niosą Go do ludzi na całym świecie. Motto MIVA (Mission Vehicle Association) brzmi: Obviam Christo czyli Niesiemy Chrystusa

• na ziemi
  • na wodzie
  • w powietrzu

Celem działania MIVA Polska jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz ujednolicenie różnych działań w tym zakresie na terenie kraju. Zajmuje się również promocją dzieła misyjnego pracy polskich misjonarz, a także wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach propagując model kierowcy – chrześcijanina (patrz 10 Przykazań dla Kierowców MIVA Polska). Prowadzi współpracę z licznymi instytucjami i organizacjami w realizacji swoich zadań.

MIVA Polska powstała w 2000 roku – w roku Wielkiego Jubileuszu i działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Misjonarze polscy pracujący w ponad 90 krajach świata (przeważnie Trzeciego Świata) potrzebują naszej pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów (terenowych), motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych. Odpowiednie, sprawne i bezpieczne środki transportu są bardzo ważne w pracy misjonarzy, bo pomagają w:

• docieraniu do odległych kościołów i kaplic i prowadzeniu  regularnej pracy duszpasterskiej w wielu oddalonych od  siebie i trudno dostępnych miejscach;
  • transporcie chorych i potrzebujących pomocy;
  • niesieniu pomocy charytatywnej i medycznej;
  • budowach kaplic, kościołów,  przedszkoli i szkół;
  • ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych czy wojny.