Błogosławieni gościnni

Błogosławieni znaczy szczęśliwi, a wyjątkowym szczęściem i błogosławieństwem darzy Bóg tych, którzy spełniają uczynki miłosierdzia. Jednym z nich jest – podróżnych w dom przyjąć. W poniedziałek 23 lipca do naszej parafii zawita po raz kolejny pielgrzymka góralska. Pielgrzymi po całym dniu marszu szukają schronienia – otwórzmy dla nich nasze serca i drzwi naszych domów.

W ciągu dnia naszą miejscowość przemierzać będą kwatermistrzowie poszukując miejsc noclegowych dla pielgrzymów, którzy przybędą wieczorem. Czasami trudno nam przyjąć pielgrzymów, bo w ciągu dnia jesteśmy nieobecni w naszych domach, ale można zostawić informację u naszych sąsiadów, iż jesteśmy gotowi gościć pielgrzymów. Niektórzy mówią, że nie mają warunków – łóżek itd., lecz większość pielgrzymów jest na to przygotowana, mają swoje karimaty i śpiwory, a na swojej drodze do Jasnogórskiej Pani nie spodziewają się standardów ****hoteli.

Może otwarcie się na gościnę pielgrzymów sprawi, że sami wybierzemy się w drogę do Częstochowy. Cały czas można jeszcze się zapisywać w parafii św. Marii Magdaleny w Rabce.