Rodzinny festyn w Rabie

W ubiegłą niedzielę w Rabie Wyżnej odbył się festyn rodzinny organizowany przez Samorząd i OSP. Nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych, konkursów sprawnościowych dla daj Boże przyszłych strażaków i rywalizacji „Góry”, „Centrum” i „Dołu” Raby w przeciąganiu wozu strażackiego. W dobry humor wprawił nas występ kabaretu, a do późnych godzin wieczornych trwała zabawa taneczna.

Mylili się ci, którzy sądzili, że nie warto wybrać się na zabawę, bo przecież jest finał mistrzostw świata w piłkę nożną. Z pomocą ks. Leszka udało się nawet zorganizować strefę kibica. Frekwencja na porannych Mszach św. w kościele wskazywała, że wieczorem będzie się działo… i to bardzo ważne, aby umieć połączyć w świętym dniu czas na spotkanie z Bogiem z czasem przeznaczonym dla bliskich i na odpoczynek oraz zabawę. Mądre planowanie czasu wolnego pozwala dobrze zregenerować siły duchowe, psychiczne i fizyczne. Minęła kolejna dobrze wykorzystana niedziela.