Rodzinny Festyn w Bielance

W niedzielę 8 lipca o 14 wystartowaliśmy z kolejnym festynem Organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bielance we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rabie Wyżnej, Stowarzyszeniem Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy oraz Sołtysem Wsi Bielanka z Radą Sołecką. Festyn oficjalnie rozpoczął się w momencie wycia syreny ręcznej, następnie uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach typu bieg z balonem, podbijanie piłki, bieg na nartach. Nie zabrakło także konkurencji strażackich, które polegały na ubraniu butów bojowych oraz hełmu, łączeniu węza W52 z rozdzielaczem, i przeniesieniu wiaderka wody na linię mety. Dzieciom także się nie nudziło, dmuchana zjeżdżalnia, animatorki czasu wolnego, czy Marshall były wystarczającą atrakcją. Od 16 towarzystwo swoim występem rozbawiał kabaret TeKa z Osielca. A zaraz po tym rozpoczęliśmy zabawę taneczną z zespołem Janczary! W miedzy czasie można było wczuć się w klimat zawodów sportowo-pożarniczych i spróbować swoich sił przy łączeniu węzy ssawnych. Jak co roku dwu-osobowe składy rywalizowały ze sobą w konkurencji cięcia drzewa piłą „moja twoja”. A tuż po 22, dziesięciu odważnych mężczyzn rywalizowało ze sobą, kto w czasie 30 sekund wykona jak największą liczbę powtórzeń w wyciskaniu sztangi 40kg. A po północy tanecznym akcentem zakończyliśmy nasz festyn! Dziękujemy Wszystkim Przybyłym 🙂

Tekst i foto: Grzegorz Sienkiewicz, Daniel Kawula, Tomasz Kawula i inni.