Mokre Sursum Corda

W ubiegłą sobotę tj. 03.06.2018r. odbyła się XXI piesza pielgrzymka  SUMSUM CORDA. Spora grupa naszych parafian jako jedni z kilku tysięcy osób, przebyła  trzydziestotrzy kilometrową trasę z Zakopanego do Ludźmierza, Drogą Papieską przez Kościelisko, Gubałówkę, Ząb, Bańską Niżną, Szaflary i Maruszynę. Pielgrzymka ta odbywa się rokrocznie na pamiątkę przejazdu -7 czerwca 1997 roku- papieża Jana Pawła II. Wyruszyliśmy około godziny 7:30 z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Idąc w radosnym śpiewie, prowadzonym  przez panią Aleksandrę Tokarczyk wysławialiśmy imię Pana. Nasza grupa „Orawa” liczyła ok.1500 uczestników (z roku na rok przybywa nas co raz więcej). Niektórzy parafianie wybrali także inne grupy. Ksiądz Marcin dołączył do grupy Ludzimierskiej.

Pierwszy odpoczynek czekał nas na Gubałówce, później przerwę obiadową spędziliśmy w Bańskiej Niżnej gdzie zasmakowaliśmy pysznej zupy i gościnności tamtejszych mieszkańców. Idąc w stronę Maruszyny złapała nas straszliwa ulewa ale nie poddaliśmy się. Szczęśliwi dotarliśmy do Ludźmierza, gdzie o godzinie 18:00 odbyła się uroczysta msza święta. Grupa muzyczna składająca się z Rabian prowadziła muzyczną część Mszy świętej. Podczas uroczystości odbyło się wręczenie medali za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej wyświadczone przy organizowaniu pielgrzymki. Odznaczona została nasza pani Ola, która od samego początku pielgrzymuje do Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Wszystkich zapraszamy do pielgrzymowania już za rok!

 

Relive ‚Morning Jun 2nd’