Pani Ola na medal!

Z radością informujemy, że ks. abp. Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski postanowił odznaczyć naszą panią katechetkę – Aleksandrę Tokarczyk srebrnym medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

Pani Ola od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą nie tylko ucząc ich religii, ale przede wszystkim dając świadectwo radosnej wiary i w ten sposób prowadząc ich do Boga. Trudno byłoby zliczyć wszystkie zasługi wobec Kościoła, Szkoły i Parafii. Tylko w bieżącym roku znalazło by się ich kilkanaście, choćby: Jasełka, pomoc przy Pierwszej Komunii, prowadzenie scholi, opieka nad młodzieżą w czasie pielgrzymki do Włoch, czy wkład w organizację pielgrzymki „Sursum Corda”.

To właśnie to ostatnie działanie, którego pani Aleksandra podejmuje się od wielu lat prowadząc śpiew w grupie Orawskiej przesądziło o nadaniu Jej zaszczytnego medalu.