Boże Ciało 2018

W ostatnim dniu maja przypadła uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana popularnie Bożym Ciałem. W tym dniu po Mszy św. o 11:30 odbyła się tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem.

Jak śpiewamy w jednej z pieśni: Bóg „zagrody nasze widzieć przychodzi”, tak też ważne jest, aby Chrystus nie tylko zewnętrznie widział nasze domostwa, ale aby uczestniczył w naszym codziennym życiu. Dlatego cieszy świadomość wielu parafian i dbanie o czyste serca w tym szczególnym dniu, o możliwość przyjęcia Jezusa do swego serca. Oby nigdy nie brakowało tych, którzy spotykają się z Nim w Komunii świętej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do budowniczych ołtarzy, tych którzy zadbali o udekorowanie trasy, Chórowi i dzieciom z Małej Armii Janosika, niosącym feretrony, sztandary  i chorągwie. W sposób szczególny dbającym o nasze bezpieczeństwo Strażakom i Policji. A przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie za obecność – Serdeczne Bóg zapłać!

Foto: Bartłomiej Skawski