Młodzież na pielgrzymce do Włoch

Wieczorem 21 maja wyruszyła 9 pielgrzymka szkolna z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II do Włoch. Wśród młodzieży najliczniejszą grupę stanowili laureaci gminnego konkursu „Jan Paweł II w gronie świętych”. Wśród uczestników było także kilku lektorów z naszej parafii.

Celem wyjazdu była modlitwa przy grobie świętego patrona. Po drodze uczestnicy odwiedzili także wiele pięknych miejsc: Weronę, Mediolan, Genuę, Portofino, San Gimignano, a także spotkali się ze świętymi o których pisali w pracach konkursowych m. in. Ritą w Casci czy św. Franciszkiem w Asyżu. Był również czas na rozrywkę w parku Rainbow Magicland w okolicach Rzymu.

Pełni wrażeń powrócili do Raby we wtorek 29 maja. Przez cały czas młodzież znajdowała się pod opieką pani dyrektor Edyty Miśkowiec a także nauczycieli, opiekę duchową sprawował ks. Leszek.