XVI Gminny Przegląd Pieśni Religijnej

W 98 rocznicę urodzin papieża św. Jana Pawła II w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Rokicinach Podhalańskich odbył się XVI Gminny Przegląd Pieśni Religijnej. Organizatorami oprócz parafii był Gminny ośrodek Kultury oraz ZSP w Rokicinach Podhalańskich. Dzieci ze szkół i przedszkoli z naszej gminy zaprezentowały się śpiewając pieśni religijne i patriotyczne.

Nie mogło tam zabraknąć także przedstawicieli naszej parafii. Ksiądz Marcin uczestniczył w Przeglądzie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Bielance. Występy oceniali: Kierownik GOK pani Anna Piaskowy, Dyrektor Szkoły w Rokicinach Podhalańskich pani Danuta Faber oraz ksiądz Antoni Syc – proboszcz rokicińskiej parafii. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Wśród pięknych i radosnych śpiewów nie brakowało też modlitwy.

„Wielbić Pana chcę,
radosną śpiewać pieśń.
Wielbić Pana chcę,
On źródłem życia jest…”