Majówka na Rabskiej Górze

12 maja na szczycie Rabskiej Góry odbyła się „Majówka” na którą przyszli mieszkańcy trzech parafii: Sieniawy, Rokicin Podhalańskich i Raby Wyżnej. Na szczyt z wszelkich stron zdążali wierni pieszo, na quadach, crossach, w samochodach terenowych, a nawet konno.

Przy kamieniu milenijnym odśpiewano litanię loretańską, ksiądz Leszek powiedział krótkie kazanie. Później było jeszcze trochę okazji do wychwalania Boga i Maryi pięknym śpiewem tradycyjnych pieśni. Młodzież bardo aktywnie włączyła się w przygotowanie i prowadzenie śpiewów.

Majówka odbyła się już po raz osiemnasty. Modlitwa to wielkie dziękczynienie za papieża Jana Pawła II. Liczna obecność młodzieży to w dużej mierze zasługa pani Beaty Kacwin – byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie, która przez te wszystkie lata prowadziła swoich wychowanków na szczyt Rabskiej Góry ucząc ich miłości do Boga i Ojczyzny. Niestety ze względu na chorobę nie mogła być obecna na tegorocznym nabożeństwie, uczestnicy Majówki modlili się o jej zdrowie.  Także wiele innych intencji w swoich myślach uczestnicy powierzyli Bogu przez wstawiennictwo Najświętszej Panienki. Osoba, której z pewnością nie mogliśmy pominąć w modlitwach to ks. kardynał Stanisław Dziwisz, który nawet gdy służył jeszcze u boku św. Jana Pawła II, to bywając w Rabie chętnie dowiedział szczyt Rabskiej Góry.

Po modlitwie przyszedł czas na chwilę wytchnienia i rozmów przy kiełbaskach i kaszance z grilla oraz bigosie, który zapewnili organizatorzy.