Pierwsza Majówka

Uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem prowadzoną przez ks. Proboszcza rozpoczęliśmy tegoroczne nabożeństwa majowe. Codziennie będziemy się modlić tekstem litanii loretańskiej do Matki Bożej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji niosąc figury, feretrony i chorągwie.

Nabożeństwa w kościele parafialnym w Rabie Wyżnej o 17.30, a w kościółku w Bielance o 16.30.

Tekst litanii loretańskiej jest wszystkim dobrze znany. Różne są formy i melodie, jakie mogą być wykorzystane by upiększyć tą modlitwę. Wśród wielu jakie znalazłem ta bardzo przypadła mi do gustu, co prawda brak w niej jeszcze wezwania Matko Miłosierdzia, ale do medytacji w domowym zaciszu wystarczy jak najbardziej.