Młodzież posprzątała

Młodzież z naszej parafii która wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w przyszłym roku serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspierają ich dążenia materialnie i duchowo.

Młodzi ludzie postanowili odwdzięczyć się wspólnocie parafialnej i wykonywać różne drobne, ale bardzo potrzebne prace dla dobra wszystkich parafian. Głównym zajęciem będzie cotygodniowe sprzątanie Domu Parafialnego, z którego przez cały tydzień korzysta wiele osób i stowarzyszeń.

Niezwykle ważnym zadaniem było także uprzątnięcie terenu przylegającego do kościoła, plebanii, a także „Błoń rabiańskich”. Wiele puszek, butelek i papierków po „wesołych wieczorach” spędzonych na Olimpicu lądowała za ogrodzeniem plebanii czy wzdłuż ścieżki między gimnazjum a kościołem, nie wspominając ile „skarbów” można było znaleźć przy tujach i choinkach od strony Rynku i Alei.

Dwie godziny sprzątania i 7 dużych worków śmieci to bilans akcji sobotniego przedpołudnia. Młodzież jest nadal gotowa podejmować kolejne wyzwania, aby nasza wspólna parafialna przestrzeń wyglądała coraz lepiej.

Młodzież cały czas prosi o modlitwę i nie próżnuje, aby spełnić swoje marzenia.

W kościele w Rabie Wyżnej obok chrzcielnicy znajduje się puszka do której można składać ofiary, które zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich wyjazdu. Za wszelką pomoc młodzi dziękują i obiecują modlitwę.