Pielgrzymki do Włoch i na Białoruś

Istnieje możliwość dopisania się do wyjazdów pielgrzymkowych do Włoch (pozostały 3 miejsca) i na Białoruś (pozostało 5 miejsc). Pielgrzymka do Włoch w terminie 21-29 maja kosztuje 1700,-; natomiast wyjazd na Białoruś odbędzie się w dniach 15-19 czerwca – koszt 1170,-. Szczegółowy plan prezentujemy poniżej.

Włochy
termin : 21– 29.05.2018

Program:
1 dzień 21.05. (poniedziałek)
Wyjazd z kraju ok. godz. 16. Przejazd przez Słowację , Austrię do Włoch – w okolice Werony.

2 dzień : 22.05 (wtorek)
Przerwa na toaletę poranną. Przejazd do WERONY, zwiedzanie: rzymski amfiteatr Arena, Piazza dei Signori, Casa Capuleti ze słynnym balkonem szekspirowskiej Julii. Przejazd nad JEZIORO GARDA, największe i najpopularniejsze jezioro włoskie. Droga wiedzie do SIRMIONE z bajkowym zamkiem rodziny Scaligerich, następnie do LIMONE z gajami cytrusowymi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: 23.05. (środa)
Śniadanie. Wyjazd do MEDIOLANU – kosmopolitycznej stolicy mody. Zwiedzanie: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galleria Vittorio Emanuele z eleganckimi kawiarniami, tradycyjne miejsce spotkań mediolańczyków, Piazza della Scala ze słynną operą La Scala, Castello Sforzesco. Przyjazd do GENUI. Zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza del Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

4 dzień:24.05. (czwartek)
Śniadanie. Przejazd do RAPALLO, spacer po kurorcie z wielką przystanią i ładnym starym miastem. Następnie wizyta w PORTOFINO, malowniczym miasteczku na przylądku Monte di Portofino, otoczonym cyprysami i oliwkami. . Przejazd do Pizy , zwiedzanie : Plac Cudów (Katedra, Baptysterium i Krzywa Wieża. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: 25.05. (piątek)
Śniadanie Przejazd do Sieny. Zwiedzanie: Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej – jednej z głównych patronek Włoch, Kościół Dominikanów, Katedra, Baptysterium, Plac Il Campo na którym odbywają się wyścigi konne. Przejazd na degustację toskańskich win ze wzgórz Chianti. . Przejazd do San Gimignano – miasta słynącego z średniowiecznych wież które do dziś niemal nie zmieniły swojego wyglądu. Zobaczymy również tamtejszą Kolegiatę której niemal każdy centymetr ścian pokrywają piękne malowidła. Przejazd do hotelu w Rzymie., obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: 26,05. (sobota)
Śniadanie, przejazd do Rainbow Magicland Colleferro – park rozrywki (całodzienny pobyt wypoczynkowy). Powrót do Rzymu. Obiadokolacja nocleg.

7 dzień: 27.05. (niedziela)
Śniadanie. Przejazd do centrum Rzymu. Udział w „modlitwie Anioł Pański” na Pl. Św. Piotra (uzależnione od obecności Papieża). Zwiedzanie Rzymu : Bazylika Pawła za Murami, Piramida, Bazylika św. Jana na Lateranie + Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore. Koloseum /z zewnątrz/Kapitol, Fora Cesarskie, Fontanna do Trevi, Plac Hiszpański- schody , Pizza Navona, Panteon. Powrót do hotelu. Nocleg.

8 dzień: 28.05. (poniedziałek)
Przejazd na Watykan: Plac i Bazylika Św. Piotra /Grób Św.Jana Pawła II- Msza Sw./ Czas wolny. Przejazd do Asyżu – zwiedzanie: Bazylika MB Anielskiej ,Bazyliki Św.Franciszka + Św.Klary, spacer przez centrum historyczne. Wyjazd do Polski.

9 dzień: 29,05. (wtorek)
Powrót do Polski w godzinach południowych.
Cena zawiera:
transport, opieka pilota-przewodnika, noclegi hotel***, wyżywienie HB /śniadania i obiadokolacje/, opłaty drogowe i parkingowe, opłaty wjazdowe do miast, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie. statek w Portofino.

Białoruś
termin 19-24 czerwca

1 dzień: piątek 15 czerwca 2018
Wyjazd z Raby Wyżnej około godziny 1 nad ranem, przejazd na tereny Województwa Podlaskiego. Przekroczenie granicy z Białorusią. Przejazd do Grodna, zwiedzanie Bazylika Katedralna pw. św. Franciszka Ksawerego, cerkiew i klasztor Bazylianek, Stary i Nowy Zamek, Dom – Muzeum Elizy Orzeszkowej, Sobór Opieki MB, XII w. cerkiew prawosławna św. Borysa i Gleba na Kołoży. Zakwaterowanie w okolicy Grodna, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: sobota 16 czerwca 2018
Wyjazd do Bohatyrowicz na symboliczny grób Jana i Cecylii, legendarnych bohaterów powieści E. Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Miniewicze, gdzie w lesie, nad brzegiem Niemna znajduje się mogiła powstańców styczniowych. Dalej Wasiliszki i Stare Wasiliszki, Dom Muzeum Czesława Niemena. Przejazd do Lidy spacer po mieście, barokowy kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z cudownym obrazem M.B. z Dzieciątkiem, Zamek Księcia Giedymina. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Baranowiczach.

3 dzień: niedziela 17 czerwca 2018
Nieśwież wspaniała rezydencja magnacka Radziwiłłów Mir – zespół zamkowo – parkowy Radziwiłłów z pocz. XVI w. jeden z największych i najcenniejszych zabytków gotyckorenesansowych Białorusi, wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Nowogródek zwiedzanie pierwszej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego: kościół pw. Przemienienia Pańskiego Biała Fara, mogiła Błogosławionych Sióstr Nazaretanek, kościół Michała Archanioła, Góra Zamkowa, Kopiec Mickiewicza, Muzeum Mickiewicza. Spacer nad Jeziorem Świteź. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień poniedziałek 18 czerwca 2018
Po śniadaniu wyjazd do Mińska – zwiedzanie miasta – Trojeckie przedmieście, Wyspa Łez, Katedra Prawosławna z cudownym obrazem Matki Bożej Mińskiej, Plac Wolności z Ratuszem, Plac Październikowy, Parlament. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do Baranowicz.

5 dzień wtorek 19 czerwca 2018
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Brześcia. Brześć – spacer po mieście, Cerkiew św Mikołaja, Popiersie Adama Mickiewicza, Twierdza Brzeska. Przekroczenie granicy białorusko- polskiej. Wyjazd w kierunku Raby Wyżnej, po drodze postój na zorganizowany obiad. Przyjazd do Raby Wyżnej około północy.

PODANY PROGRAM JEST RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW MOŻE ULEC ZMIANIE.
Cena – 1170,00 zł

Świadczenia w cenie: Transport autokarem, Opłaty drogowe i parkingowe, Opieka pilota wycieczki, Zakwaterowanie w obiekcie turystycznym (pokoje z łazienkami), Wyżywienie – śniadanie (4x) i obiadokolacja (4x), Obiad w drodze powrotnej, • Bilety wstępów do zwiedzanych miejsc, Usługi lokalnych przewodników, Zestaw słuchawkowy Tour Guide, Ubezpieczenie KL i NNW, Wiza Białoruś.

Informacje przed wyjazdem: Każdy uczestnik wyjazdu musi posiadać ważny paszport (data ważności paszportu minimum wrzesień/październik 2018). Do wyjazdu na teren Białorusi wymagane jest uzyskanie wizy (pośredniczy biuro podróży).
Dokumenty do wizy: Wniosek (zostanie dostarczony w marcu 2018) Zdjęcie (wymiary 35 x 45 mm. na jednolitym jasnym tle, na wprost, wyraźne, bez odcieni i przebarwień, 70-80% zdjęcia w układzie pionowym powinna zajmować twarz, nie starsze niż 6 miesięcy (typ: zdjęcie paszportowe); Paszport ważny minimum 3 miesiące po ukończeniu ważności wizy, posiadający dwie wolne strony obok siebie. Osoby niepełnoletnie muszą dodatkowo dołączyć kopię paszportu (lub dowodu osobistego) obojga rodziców. W przypadku gdy nazwisko rodzica jest inne niż nazwisko dziecka wymagany jest akt urodzenia osoby wnioskującej o wizę.
Dokumenty należy dostarczyć do biura podróży minimum 2 miesiące przed planowanym wyjazdem. Konsulat ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny, opłata nie podlega zwrotowi.

Do dokumentów wizowych proszę dołączyć listę uczestników z danymi: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania. Dokumenty do wizy muszą zostać złożone dla całości grupy. Osoby, które dopiszą się do wycieczki po złożeniu paszportów do konsulatu będą podlegały indywidualnym wyższym opłatom wizowym.
Proszą pamiętać podczas planowania wyjazdów zagranicznych na okres kwiecień – maj 2018 o czasowym zatrzymaniu paszportów przez organizatora do celów wizowych.

Biuro zastrzega możliwość podwyższenia ceny w przypadku wzrostu kosztu białoruskiej wizy.

Walutą obowiązującą na Białorusi jest rubel białoruski. Nie ma potrzeby wymiany waluty w Polsce. Grupa zatrzyma się z pilotem celem wymiany waluty. Wymienić można polskie złote, euro lub dolary amerykańskie.