XXXIII Światowy Dzień Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży jako spotkanie globalne z papieżem wypadają co 2-3 lata, co roku obchodzony jest jednak Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Młodzież gromadzi się wokół swego biskupa w Niedziele Palmową. Tak było i 25 marca br., mieliśmy swoje przedstawicielstwo w Krakowie. XXXIII ŚDM w wymiarze diecezjalnym odbywał się pod Pod hasłem „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Pana”. Podczas Mszy św. w Katedrze Wawelskiej została powołana Rada Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Kilka osób z KSM`u wzięło udział w rekolekcjach, a dwie dziewczyny z Oazy w organizowanym przez Ruch Apostolstwa Młodzieży Forum Młodych.

– Tak chciał Jan Paweł II Wielki i ciągle do tego nawiązujemy, żeby właśnie w Niedzielę Palmową spotkać się razem, zamanifestować swoją wiarę, swoją przynależność do Chrystusa i powitać Go tak, jak witali Go mieszkańcy Jerozolimy – mówił Abp Marek Jędraszewski.

Po Eucharystii w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Podzamcze 8, odbył się wspólny posiłek oraz koncert uwielbienia. Spotkanie podczas XXXIII Światowego Dnia Młodych stanowi ważny etap duchowych przygotowań do międzynarodowego spotkania młodzieży w Panamie.

Można powiedzieć, że zorganizowaliśmy także mały Dzień Młodzieży na szczeblu dekanalnym. W Rabce ks. dziekan Dariusz Pacula pobłogosławił nowych lektorów.