Duch Święty i Jego dary – konkurs plastyczny

Obecny rok duszpasterski przeżywamy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4). Z tej okazji wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny pt. „Duch Święty i Jego dary”. Konkurs został skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas 0 – IV. Konkurs ma trzy etapy. Pierwszym z nich był etap szkolny. Każda szkoła mogła zgłosić po pięć prac w dwóch kategoriach wiekowych. W marcu rozstrzygnięto etap dekanalny. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Stanisława Smółka, ks. Leszek Dyląg (dekanalny duszpasterz młodzieży) i pani Anna Moskal wybrała po trzy prace z każdej kategorii wiekowej, które będą reprezentowały dekanat rabczański na finale konkursu w Krakowie.

 

Zwycięzcami etapu dekanalnego w kategorii klas 0-II zostali:

Mateusz Cieślik Ib SP Raba Wyżna

Malwina Mierniczak 0a

Witold Szewczyk 0 SP Bielanka

 

Zaś w starszej grupie (klasy III i IV) zwycięzcami zostali:

Julia Antolec IVa SP Raba Wyżna

Marcelina Budna IIIa SP Raba Wyżna

Elena Łoboda IVa SP Raba Wyżna

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

1 thought on “Duch Święty i Jego dary – konkurs plastyczny

Możliwość komentowania jest wyłączona.