Jasełka i koncert kolęd

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) w Domu Parafialnym miały miejsce dwa piękne wydarzenia, które umocniły nas w radości przeżywania okresu Bożego Narodzenia. Mimo pięknej pogody wielu parafian przybyłoby o 15.00 obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przygotowanych pod kierunkiem pani Oli Tokarczyk. Autorką scenariusza była zmarła w zeszłym roku pani Wanda Chotomska, w dostosowaniu tekstu dla dzieci pomogła s. Urszula ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dzieci w przygotowaniu przedstawienia. Szczególnie podziękowania należą się: pani Helen Piczak, która przygotowała stroje; Gminnemu Ośrodkowi Kultury (operatorom światła i dźwięku) oraz rodzicom.

Zaraz po zakończeniu przedstawienia rozpoczął się koncert pt. „Magiczny Wieczór Kolęd” w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierownictwem pani Beaty Czajka-Rolińskiej. Oba wydarzenia wspaniale wpisały się w obchodzoną dziś uroczystość i z pewnością napełniły pokojem i radością słuchaczy.