Roraty ze św. Józefem

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii na tradycyjne roraty.

Będziemy je odprawiać w kościele w Rabie Wyżnej od poniedziałku do soboty o 18:00, a w Bielance w poniedziałki, piątki i soboty o 16:30.

Tegoroczne roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku któremu Bóg – jak podkreślił św. Jan Paweł II w adhortacji „Redemptoris custos” – powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami.

Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego który dla Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok Świętego Józefa zacznie się tam w pierwszą niedzielę adwentu 3 grudnia 2017 roku i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2019 roku.

Temat wydaje się uzasadnioną kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry. Podobnie jak wtedy dzieci będą mogły pisać modlitewne listy, które zostaną złożone z przed cudownym obrazem Świętego Józefa Kaliskiego.

Zachęcamy do uczenia się w domu piosenki roratniej opowiadającej o świętym Józefie – będziemy ją śpiewać w kościele.

Możecie także oglądnąć teledysk który przygotowała dla Was redakcja Małego Gościa Niedzielnego.