Uroczystość Wszystkich Świętych w parafii Raba Wyżna. Odpusty za zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 XI) ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

W tym dniu nabożeństwa w Parafii św. Stanisława w Rabie Wyżnej będą w następującym porządku:
7.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
8.30 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej oraz kaplica w Bielance
10.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
13.00 Msza św. – cmentarz w Rabie Wyżnej
18.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
19.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych – cmentarz w Rabie Wyżnej oraz cmentarz w Bielance
________________________________________________________

2 listopada Kościół wspomina dzisiaj w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu.

7.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
8.30 Msza św. – kaplica w Bielance
10.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
14.00 Msza św. – cmentarz w Rabie Wyżnej
16.00 Różaniec z wypominkami za zmarłych – kaplica w Bielance
18.00 Msza św. – kościół w Rabie Wyżnej
________________________________________________________

W najbliższych dniach możemy uzyskać odpusty za zmarłych:

• Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych od 12:00 oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
    Warunki zyskania odpustu są następujące:
    1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
    2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
    3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
    4) Spowiedź i Komunia św.
  • W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.
    Foto: Studio4U