Rok św. Brata Alberta – „być dobrym jak chleb”

Parafialny oddział Akcji Katolickiej we współpracy z KSM w niedzielę 22 października postanowili przypomnieć parafianom, iż rok 2017 jest ogłoszony rokiem św. Brata Alberta. Przed kościołem po każdej mszy świętej rozdawany był chleb i bułki, które mają nam przypominać, abyśmy codziennie byli dla bliźnich „dobrzy jak chleb” – jak mawiał św. Brat Albert.

W owym dniu przypadałoby wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego też ks. Leszek w kazaniu nawiązując do inauguracji pontyfikatu naszego Papieża odniósł się do słów z kazania wypowiedzianego na placu św. Piotra w Rzymie 39 lat temu. Ojciec święty mówił otwieraniu drzwi dla Chrystusa, a on przychodzi do nas jako bliźni potrzebujący pomocy. Wskazał także na duchową łączność pomiędzy świętymi Janem Pawłem i Bratem Albertem.

Wieczorem w sali teatralnej Domu Parafialnego miał miejsce spektakl pt. „Ecce Homo – Oto Człowiek” w wykonaniu grupy teatralnej z parafii w Chabówce. Sztuka była opowieścią o życiu i działalności Adam Chmielowskiego – Św. Brata Alberta.