Różaniec do granic – 7 X 2017 r.

Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

Pragniemy zaprosić naszych parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej włączając się w ogólnopolską akcję „RÓŻANIEC DO GRANIC”. Wielka modlitwa zaplanowana jest na 07.10.2017 r.,
w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją),
w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata),
w roku 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (jedyne uznane, polskie objawienia maryjne, Matka Boża prosiła tam o pokutę i codzienny różaniec),
w 100. rocznicę Objawień Fatimskich (wielkie, ciągle aktualne objawienia, w których Matka Boża przekazuje duchowy program dla całego świata),
w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolność jest nam dana i zadana, tylko w Bogu i tylko z Maryją jesteśmy prawdziwie wolni, niepodlegli).

PROGRAM WYDARZENIA W RABIE WYŻNEJ
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej. Nabożeństwo rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godzinie 14.00. Następnie poszczególne grupy będą prowadziły modlitwę różańcową.
14.00 Tajemnice radosne – Dzieci i młodzież
14.30 Tajemnice światła – Grupy parafialne
15.00 Tajemnice bolesne – Żywe Róże
15.30 Tajemnice chwalebne – Rodziny
W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.15

Do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i całego świata zapraszają nas także znani ludzie ze świata muzyki, teatru i telewizji m. in. Dominika Figurska, Antek Smykiewicz, Cezary Pazura czy Jerzy Zelnik. Każdy z nas nosi w sobie wiele intencji, jakie chciałby zawierzyć Matce Bożej. Siódmy października – Jej wielkie święto – to znakomity dzień, aby wypraszać potrzebne nam łaski za Jej wstawiennictwem.


 

Istnieje także możliwość zapisania się na spotkanie i modlitwę w jednym z kościołów stacyjnych znajdujących się przy granicy Polski. Najbliższe znajdują się w Czarnym Dunajcu i Jabłonce. Rejestracji można dokonać za pomocą strony internetowej. Dojazd we własnym zakresie.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”
W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje)
10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
11.00 Eucharystia
12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
14.00 Modlitwa różańcowa
15.30 Modlitwa na zakończenie